Personligt Villa Akse i varme nuancer
Andreas og Julie har fået Silkeborgs første Villa Akse, og kan nu tage deres nye hjem på 152 m² i Funder i brug. Boligens karakteristiske akse skaber gennemstrømmende lys fra indgangspartiet og opdeler naturligt hjemmet i værelsesafdeling og leverum.
Indenfor har parret valgt en varm og rolig stil med jordfarver, malede vægge og smukt fletparket i eg. Sorte vinduesrammer og cylinderspots skaber en flot kontrast, mens badeværelserne er indrettet med beige, glaserede porcelænsklinker, rainshower og indbyggede brusehylder. Køkken-alrummet har desuden en hyggelig alkove, og fra stuen er der direkte udgang til den overdækkede terrasse.
Tillykke med jeres nye hjem, Andreas og Julie!
Se også
Nyheder
Se flere billeder af ugens afleveringer. Vi afleverer nye boliger hver måned, så der er masser af ny inspiration.
Kundecases
Læs også vores kundecases og se billeder af møblerede Levehuse. Læs vores kunders overvejelser ved at bygge med Levehuse.
Plantegninger
Se og download kataloger med plantegninger for forskellige hustyper: bl.a. længehuse, gårdhavehuse og funkishuse.
Tidligere projekter
Vi har givet liv til mange nybyggerkvarterer rundt om i Silkeborg. Se vores tidligere projekter her.