
Længehus med overdækket terrasse
Velkommen til endnu et nyopført længehus – denne gang på Brendmosen i Silkeborg, hvor Christian og Mie netop har fået nøglerne.
Huset er på 140 veludnyttede kvadratmeter med alt det, en moderne familie har brug for: Et praktisk bryggers, to gode børneværelser, lyst badeværelse og et hjerterum i form af et lækkert køkken-alrum med mørkebrunt egetræskøkken, stor køkkenø og masser af opbevaringsplads. Plads til både madlavning, lektier og hverdagskaos.
Overalt i huset er der tænkt på detaljen – fra sorte armaturer og runde spejle med lys på badeværelserne til den diskrete brusehylde i forældreafdelingens bad. Christian og Mie får deres egen oase med soveværelse, walk-through-closet og privat badeværelse.
Se også

Nyheder
Se flere billeder af ugens afleveringer. Vi afleverer nye boliger hver måned, så der er masser af ny inspiration.

Kundecases
Læs også vores kundecases og se billeder af møblerede Levehuse. Læs vores kunders overvejelser ved at bygge med Levehuse.

Plantegninger
Se og download kataloger med plantegninger for forskellige hustyper: bl.a. længehuse, gårdhavehuse og funkishuse.

Tidligere projekter
Vi har givet liv til mange nybyggerkvarterer rundt om i Silkeborg. Se vores tidligere projekter her.